بازرگانی سرو خراسان یكی از بزرگترین مراكز تجاری خوشنام با نیم قرن سابقه فعالیت در رشته واردات ماشین آلات و كالاهای صنعتی در ایران می باشد. وسعت این بازرگانی به لحاظ نمایشگاهی و دفتری به مساحت 2000 متر مربع، انبارهای این بازرگانی جمعا به مساحت 37000 متر مربع كه تمامی آنها، به هر دو صورت انبار و فضای نمایشگاهی قابل استفاده می باشد. بازرگانی سرو خراسان از سال 1966 تا 2003 توسط آقای علی محمد زین اوقلی مدیریت می گردید و پس از ایشان مدیریت بازرگانی سرو خراسان به پسران ایشان با نام های مجتبی وعلی زین اوقلی واگذار گردید.

این بازرگانی درسال های قبل از انقلاب ایران نماینده كمپانی های معتبر اروپایی همچون سست دانمارك، شوو دانمارك، زانروسو ایتالیا بوده و روابط تجاری بسیار نزدیكی با كارخانجات ماشین سازی پرنس و چرچیل انگلیس داشته است. همچنین پس ازانقلاب ایران همكاری های تجاری گسترده ای با كارخانجات رابی ایتالیا، نورتون فرانسه، تیرولیت اتریش داشته و در حال حاضر نماینده انحصاری كارخانجات فیات ایتالیا در زمینه واردات موتورهای دیزل و همچنین نماینده انحصاری شرکت سینكرو ایتالیا (سوگا انرژی تیم) در واردات ژنراتور به ایران و افغانستان است.

كارخانجات سینكرو ایتالیا از بزرگترین تولید كنندگان ژنراتورهای برق دردنیا می باشد كه كلیه محصولات این شركت ها  در زمینه های یاد شده، توسط بازرگانی سرو خراسان در ایران عرضه می گردد.

بازرگانی سرو خراسان در سال 1996 فعالیت نوینی در رشته واردات فولاد و صادرات لوازم یدكی كامیون های بنز و ولوو آغاز نمود كه در این رشته ها نیز توانست روابط تجاری بسیار خوبی با كمپانی اشتادشتال آلمان در زمینه واردات فولاد و كمپانی معظم دیزل تكنیك آلمان در خصوص صادرات لوازم یدكی كامیون بنز و ولوو بر قرار كند.

در حال حاضر بازرگانی سروخراسان بعنوان یكی از بزرگترین و قدیمی ترین مراكز تحقیقاتی و ارایه خدمات درخصوص ماشین آلات صنعتی در ایران مطرح است. كمپانی های نام برده در زیر، از شركت های زیرمجموعه این بازرگانی بوده و همگی  از بزرگترین و خوشنام ترین شركت های تجاری معتبر در ایران و خارج از ایران مطرح می باشند.

بازرگانی صنعا با مدیریت مهندس فرید سریری و خانم زین اوقلی در زمینه صادرات لوازم یدكی كامیون بنز و ولوو در ایران - وب سایت:  www.sanatrading.com

بازرگانی صانع با مدیریت مجتبی زین اوقلی در زمینه واردات انواع الكترود (سیم های جوشكاری) و سنگ های ساب و برش و تولید كننده الكترود و سنگ های ساب و برش در ایران.